Clasele magnetului sunt coduri numerice și litere standardizate care descriu puterea magnetică, rezistența la temperatură și coercitivitatea unui magnet - iar alegerea unei clase greșite poate cauza defecțiuni ale echipamentelor, pierderi de energie sau pericole de siguranță. Indiferent dacă alegeți un magnet pentru un motor electric, un dispozitiv medical, un senzor industrial sau un proiect de bricolaj, înțelegeți clase de magnet este cel mai important pas în procesul de selecție. Acest ghid explică fiecare sistem major de calificare, compară valorile cheie de performanță și vă ajută să alegeți magnetul potrivit pentru aplicația dvs. exactă.
Click pentru a vizita produsele noastre: Magnet NdFeB sinterizat
Ce înseamnă de fapt notele magnetice?
Un grad de magnet este un cod prescurtat care codifică trei proprietăți magnetice critice: produsul energetic maxim (BHmax), densitatea fluxului rezidual (Br) și forța coercitivă (Hc) - toate acestea determinând cât de puternic și de fiabil va funcționa un magnet într-un anumit mediu.
Fiecare tip de magnet are propriul său sistem de clasificare. Magneții de neodim (NdFeB) folosesc un prefix „N” urmat de un număr (de exemplu, N35, N52), în timp ce magneții de samariu-cobalt folosesc denumiri precum SmCo18 sau SmCo26. Magneții Alnico folosesc clasele de la 1 la 9, iar magneții de ferită (ceramica) sunt clasificați ca de la C1 la C8 sau de seria Y în standardele chineze.
Înțelegerea numerelor și literelor din a grad de magnet codul dezvăluie totul despre modul în care se va comporta magnetul:
- Numărul în grade de neodim se referă la produsul energetic maxim din Mega-Gauss-Oersteds (MGOe). N52 are un BHmax de aproximativ 52 MGOe - cel mai înalt grad disponibil comercial.
- Sufixul literei (M, H, SH, UH, EH, AH) indică temperatura maximă de funcționare a magnetului și coercivitate intrinsecă.
- Fără sufix (de exemplu, N35, N42) înseamnă rezistență standard la temperaturi de până la aproximativ 80°C (176°F).
Cele trei proprietăți magnetice de bază din spatele fiecărui grad de magnet
Fiecare grad de magnet este definit de trei proprietăți măsurabile care împreună determină performanța în lumea reală: densitatea fluxului rezidual (Br), forța coercitivă (Hc) și produsul energetic maxim (BHmax).
1. Densitatea fluxului rezidual (Br)
Br măsoară puterea câmpului magnetic pe care îl produce un magnet după ce câmpul de magnetizare este îndepărtat. Este exprimat în Tesla (T) sau Gauss (G), unde 1 Tesla = 10.000 Gauss. Un magnet de neodim de calitate N52 are un Br de aproximativ 1,44–1,52 T, în timp ce un magnet N35 măsoară aproximativ 1,17–1,22 T. Br mai mare înseamnă o forță de tracțiune mai puternică pentru o anumită dimensiune a magnetului.
2. Forța coercitivă (Hc)
Hc este rezistența unui magnet la demagnetizare - cât de greu este să îndepărtați câmpul magnetului folosind o forță magnetică opusă sau o temperatură ridicată. Se măsoară în Oersteds (Oe) sau kA/m. Denumirile de temperatură de grad mai înalt (H, SH, UH, EH) realizează o coercibilitate mai mare cu prețul unei reduceri ușor de Br. Pentru motoarele și generatoarele în care magnetul se confruntă cu câmpuri opuse puternice, coerctivitatea este adesea mai importantă decât puterea brută de tracțiune.
3. Produs energetic maxim (BHmax)
BHmax este cel mai important număr din oricare grad de magnet . Exprimat în MGOe (Mega-Gauss-Oersteds) sau kJ/m³, reprezintă densitatea energiei magnetice stocată în material. Un BHmax mai mare înseamnă că puteți utiliza un magnet mai mic din punct de vedere fizic pentru a obține aceeași forță de reținere sau de ridicare, ceea ce contează enorm în aplicațiile în care spațiul și greutatea sunt limitate - cum ar fi motoarele vehiculelor electrice, componentele aerospațiale și electronicele miniaturizate.
Clasele magneților de neodim explicate: de la N35 la N52 și mai departe
Magneții de neodim sunt cei mai puternici magneți permanenți disponibili comercial, iar sistemul lor de gradare - variind de la N35 la N52 - este cea mai larg referită clasificare a calității de magnet în inginerie și producție astăzi.
Prefixul „N” înseamnă bor de fier neodim (NdFeB). Numărul următor indică valoarea BHmax în MGOe. Sufixul opțional de litere indică temperatura maximă de funcționare și clasa de coercibilitate:
- Fără sufix (standard): Temperatura maxima de functionare ~80°C
- M (mediu): Temperatura maxima de functionare ~100°C
- H (Ridicat): Temperatura maxima de functionare ~120°C
- SH (Super High): Temperatura maxima de functionare ~150°C
- UH (Ultra High): Temperatura maxima de functionare ~180°C
- EH (Extreme High): Temperatura maxima de functionare ~200°C
- AH (Aerospace High): Temperatura maxima de functionare ~230°C
| Nota | BHmax (MGOe) | Br (T) | Temperatura maximă (standard) | Aplicație tipică |
| N35 | 33–36 | 1.17–1.22 | 80°C | Proiecte de artizanat, uz general |
| N42 | 40–43 | 1,29–1,35 | 80°C | Senzori, dispozitive de fixare |
| N45 | 43–46 | 1,32–1,38 | 80°C | Difuzoare, actuatoare |
| N48 | 46–49 | 1,37–1,43 | 80°C | Motoare, dispozitive medicale |
| N52 | 50–53 | 1,44–1,52 | 80°C | Motoare performante, RMN |
| N42SH | 40–43 | 1,29–1,35 | 150°C | Automobile, motoare industriale |
| N38UH | 36–39 | 1,22–1,28 | 180°C | Motoare EV, turbine |
Tabel: Comparația calităților magnetului de neodim în funcție de BHmax, densitatea fluxului rezidual, temperatura nominală și aplicația tipică.
Un compromis critic: pe măsură ce numărul gradului crește (BHmax mai puternic), magnetul devine mai fragil și mai susceptibil la coroziune. Magneții N52 sunt fragili din punct de vedere mecanic și necesită acoperiri de protecție (nichel, epoxid sau placare cu aur) în majoritatea aplicațiilor. Magneții N35 sunt comparativ mai durabili și mai ușor de manevrat în siguranță.
Magneți de Samariu Cobalt: Alternativa la Temperatură Înaltă
Magneții de samarium-cobalt (SmCo) oferă calități de magneți care rezistă la temperaturi de până la 350°C - făcându-i alegerea preferată pentru aplicații aerospațiale, de apărare și industriale cu căldură ridicată, unde calitățile de neodim ar eșua catastrofal.
Magneții SmCo vin în două serii principale, fiecare cu caracteristici de grad distincte:
Seria SmCo 1:5 (SmCo5)
Aceste grade (SmCo14 până la SmCo20) au valori BHmax cuprinse între 14 și 20 MGOe. Deși mai puțin în produs energetic absolut decât neodim, gradele SmCo5 prezintă o coercibilitate extrem de ridicată - de obicei 700-900 kA/m - făcându-le practic imune la demagnetizare. Acestea funcționează în mod fiabil până la 250°C și sunt utilizate în instrumente de precizie, dispozitive cu microunde și tuburi cu undă mobilă.
Seria SmCo 2:17 (Sm₂Co₁₇)
Aceste calități (SmCo22 până la SmCo32) ating valori BHmax de 22–32 MGOe — apropiindu-se de gradele de neodim de nivel inferior, păstrând în același timp rezistența totală la temperatură de până la 350°C. Coercivitate intrinsecă a gradelor Sm₂Co₁₇ ajunge la 1.600 kA/m sau mai mare, cea mai mare dintre orice material comercial cu magnet permanent. Aplicațiile includ senzori pentru motoare cu reacție, componente de satelit și instrumente de foraj petrolier în fond.
| Nota | BHmax (MGOe) | Temperatura maximă (°C) | Coercivitate (kA/m) | Seria |
| SmCo16 | 15–17 | 250 | 700–800 | 1:5 |
| SmCo20 | 19–21 | 250 | 800–900 | 1:5 |
| SmCo26 | 25–27 | 350 | 1.200–1.400 | 2:17 |
| SmCo30 | 29–32 | 350 | 1.400–1.600 | 2:17 |
Tabel: Clasele magnetice de samarium-cobalt în funcție de produs energetic, temperatură maximă și coercivitate.
Calități de magnet Alnico: Performer clasic pentru stabilitate la temperatură ridicată
Calitățile de magnet Alnico (de la 1 la 9) oferă cele mai înalte temperaturi de funcționare față de orice magnet permanent comercial - până la 540 ° C - dar cu o coercibilitate semnificativ mai mică decât clasele de pământuri rare, făcându-le potrivite numai pentru aplicații cu risc scăzut de demagnetizare.
Alnico este un aliaj de aluminiu (Al), nichel (Ni) și cobalt (Co) - de unde și numele. Numărul de calitate reflectă compoziția aliajului și metoda de fabricație (turnată vs. sinterizat). Gradele de alnico turnate (Alnico 1–9) sunt izotrope sau anizotrope, cu valori BHmax variind de la 1,4 MGOe (Alnico 1) la 10,5 MGOe (Alnico 9). Calitățile de alnico sinterizate oferă o performanță magnetică puțin mai mică, dar o consistență dimensională mai mare.
Aplicațiile cheie pentru clasele alnico includ pickup-uri pentru chitară electrică, senzori analogici, relee, difuzoare și tuburi magnetron. În ciuda coercitivității scăzute (de obicei 50-160 kA/m), magneții alnico își mențin magnetizarea în mod fiabil în medii stabile, fără inversare, la temperaturi extreme, unde neodimul și gradele SmCo s-ar degrada sau oxida.
Calitati de magneți din ferită (ceramică): calul de lucru rentabil
Magneții de ferită – clasificați ca de la C1 la C8 în standardele nord-americane sau de la Y10 la Y40 în sistemul chinez/ISO – oferă performanțe magnetice moderate la cel mai mic cost pe kilogram al oricărui material cu magnet permanenți, făcându-i cel mai răspândit tip de magnet din lume.
Magneții de ferită (ceramica) sunt fabricați din oxid de fier combinat cu carbonat de stronțiu sau de bariu. Sunt dure, fragile, rezistente la coroziune și ieftine - un sac de 10 lb de material magnet de ferită costă o fracțiune din materialul de neodim echivalent. Valorile BHmax pentru tipurile de ferită variază de la 1,0 MGOe (C1) la 4,0 MGOe (C8), ceea ce este de aproximativ 10-12 ori mai mic decât gradul superior de neodim.
| Nota (US) | Nota (ISO/China) | BHmax (MGOe) | Br (T) | Cel mai bun caz de utilizare |
| C1 | Y10 | 1,0–1,2 | 0,20–0,23 | Magneți de artizanat, magneți de jucărie |
| C5 | Y25 | 2.7–3.2 | 0,35–0,39 | Motoare de curent continuu, difuzoare |
| C8 | Y35 | 3,5–4,0 | 0,41–0,44 | Magneți de susținere, ecranare RMN |
Tabel: Calități de magneti de ferită (ceramice) în standardele SUA și ISO/China cu proprietăți magnetice cheie.
Magneții de ferită sunt rezistenți la coroziune fără acoperiri, rezistă la temperaturi de până la 250°C și sunt alegerea preferată pentru aplicațiile în care volumul mare, costul redus și rezistența moderată sunt prioritare - cum ar fi garniturile ușilor frigiderului, motoarele mici de curent continuu în aparatele electrocasnice și sistemele de separare magnetică.
Clasele magneților după tip: o comparație între performanțe
Când se compară calitățile magnetice din diferite tipuri de materiale, neodimul conduce la puterea magnetică brută, cobaltul de samariu ca rezistență la temperatură, alnico conduce la stabilitatea termică și conduce ferită în ceea ce privește eficiența costurilor - fiecare familie de clase are un domeniu în care este imbatabilă.
| Proprietate | Neodim (NdFeB) | Samarium Cobalt | Alnico | Ferită |
| Interval BHmax (MGOe) | 33–53 | 14–32 | 1,4–10,5 | 1,0–4,0 |
| Temperatura maximă de funcționare | 80°C–230°C | 250°C–350°C | Până la 540°C | Până la 250°C |
| Coercitivitatea | Ridicat – Foarte ridicat | Foarte înalt – Extrem | Foarte Scăzut | Mediu |
| Rezistenta la coroziune | Slab (are nevoie de acoperire) | Excelent | Bun | Excelent |
| Cost relativ | Mediu–High | Foarte sus | Mediu | Foarte Scăzut |
| Fragilitate | Ridicat (casabil) | Ridicat (casabil) | Scăzut (dur) | Mediu (brittle) |
Tabel: Comparație încrucișată a claselor de magneti în funcție de performanța cheie și proprietățile fizice.
Cum să alegeți gradul potrivit de magnet pentru aplicația dvs
Selectarea gradului corect de magnet necesită răspuns la patru întrebări: Ce putere este necesară? La ce temperatură va atinge magnetul? Se va confrunta cu câmpuri magnetice opuse? Și care este dimensiunea și constrângerea bugetară?
Pasul 1: Definiți forța de reținere sau de ridicare necesară
Începeți cu cerințele de forță în lire sau Newtoni. Magneții de neodim de calitate superioară pot furniza forțe de tracțiune care depășesc 600 lbs de la un disc de doar 3 inci în diametru. Un magnet bloc de calitate N52 2"×1"×½", de exemplu, furnizează aproximativ 110 lbs (490 N) de forță de tracțiune împotriva unei suprafețe de oțel - date utile atunci când selectați un grad pentru aplicații de fixare, strângere sau ridicare.
Pasul 2: Evaluați temperatura de funcționare
Acesta este factorul cel mai frecvent trecut cu vederea grad de magnet selecție. Un magnet N42 standard începe să piardă permanent magnetizarea peste 80°C. Dacă aplicația dvs. implică încălzirea motorului, compartimentele motorului sau cuptoare industriale, trebuie fie să treceți la un grad N42H, N42SH sau N42UH - fie să treceți în totalitate la clasele de samariu-cobalt sau alnico pentru cele mai înalte medii termice.
Pasul 3: Evaluați riscul de demagnetizare
Aplicațiile în care magnetul este înconjurat de câmpuri opuse - cum ar fi motoare, generatoare sau ecranare RMN - necesită grade cu coercivitate ridicată. În aceste scenarii, alegerea unui grad cu un sufix SH sau UH în detrimentul unui grad standard poate însemna diferența între 10 ani de performanță stabilă și demagnetizare completă în câteva luni.
Pasul 4: Luați în considerare constrângerile fizice și de mediu
Dacă magnetul va fi expus la umiditate, apă sărată sau substanțe chimice, rezistența la coroziune devine o prioritate. Calitățile de ferită și SmCo rezistă la coroziune în mod natural. Calitățile de neodim necesită acoperiri de protecție; Placarea cu trei straturi nichel-cupru-nichel este standard, dar este necesară acoperirea epoxidice sau parilenă pentru mediile marine sau cu umiditate ridicată. Luați în considerare, de asemenea, șocurile mecanice - gradele de alnico și ferită sunt mai puțin susceptibile de a se ciobi sau de a se sparge decât cele de neodim fragil sau SmCo la impact.
Aplicații din lumea reală: ce grad de magnet este folosit unde?
Diferitele industrii favorizează în mod constant clasele specifice de magneti pe baza combinațiilor lor unice de cerințe de performanță, condiții de mediu și sensibilitate la costuri.
- Vehicule electrice (motoare EV): Calitățile de neodim N38UH până la N45SH sunt standard. Aceste grade echilibrează BHmax ridicat cu temperaturile de funcționare de 150°C din interiorul motoarelor de tracțiune. O singură unitate de antrenare EV poate conține 2-4 kg de magneți de neodim gradați.
- Turbine eoliene: Turbinele mari cu antrenare directă folosesc magneți de neodim de calitate N35SH sau N38SH în rețele de rotoare cu mai multe segmente. O singură turbină cu antrenare directă de 3 MW poate folosi 600-700 kg de material magnet de neodim.
- Dispozitive medicale (RMN): Sistemele RMN cu câmp înalt utilizează electromagneți supraconductori, dar scanerele RMN cu magnet permanenți folosesc rețele de neodim de calitate N50 sau N52 producând câmpuri de 0,2-0,7 Tesla.
- Electronice de larg consum: Difuzoarele pentru smartphone-uri, căștile și motoarele cu vibrații folosesc în principal magneți de neodim de calitate N35–N42 datorită dimensiunilor lor compacte și densității mari a forței.
- Aerospațial și apărare: Calitățile SmCo26 și SmCo30 domină în giroscoape, sisteme radar și controlul atitudinii prin satelit, unde variațiile de temperatură de la -180°C la 300°C sunt de rutină.
- Pickupuri pentru chitară: Clasele Alnico 2 (ton cald, comprimat), Alnico 5 (ton luminos, clar) și Alnico 8 (ton modern de înaltă ieșire) sunt factorul definitoriu în sunetul pickup-ului chitarei electrice - o aplicație bine înțeleasă a diferențelor de gradul alnico între muzicieni și luthieri.
- Garnituri frigidere și motoare DC: Calitățile de ferită C5 și C8 domină datorită rezistenței la coroziune, stabilității dimensionale și costului pe unitate extrem de scăzut - zeci de milioane dintre acestea sunt fabricate zilnic în întreaga lume.
Întrebări frecvente despre notele Magnet
Î: Un număr de magnet mai mare este întotdeauna mai bun?
Nu neapărat. Un număr mai mare de grade de neodim (de exemplu, N52 vs. N35) înseamnă un produs de energie magnetică mai mare și o forță de tracțiune mai puternică - dar înseamnă și o fragilitate mai mare, o stabilitate la temperatură ușor redusă și un cost mai mare. Pentru aplicațiile care nu necesită intensitatea maximă a câmpului, un mediu de calitate, cum ar fi N42, oferă adesea cel mai bun echilibru între performanță, durabilitate și preț. Potriviți întotdeauna calificativul cu cerințele reale ale aplicației, mai degrabă decât să alegeți cel mai înalt nivel disponibil.
Î: Pot magneții să își piardă gradul în timp?
Da. Toți magneții permanenți experimentează un anumit grad de demagnetizare în timp, dar rata depinde de grad și condiții. Magneții de neodim de înaltă calitate depozitați la temperatura camerei departe de câmpurile opuse și de căldură își vor pierde mai puțin de 1% din magnetizare în decurs de 100 de ani. Cu toate acestea, expunerea oricărui magnet la temperaturi peste maximul său nominal - chiar și pentru scurt timp - poate provoca o demagnetizare parțială imediată, ireversibilă, pe care niciun proces de remagnetizare nu o poate repara complet.
Î: Care este diferența dintre clasele de magnet N42 și N42H?
Ambele clase au aceeași valoare BHmax (~40–43 MGOe) și densitate reziduală a fluxului (Br ~1,29–1,35 T). Diferența cheie este temperatura maximă de funcționare: N42 este evaluat la 80°C, în timp ce N42H este evaluat la 120°C. Sufixul „H” indică o coercibilitate intrinsecă mai mare obținută prin compoziția sau prelucrarea aliajului modificată - la un cost de aproximativ 10-20% față de standardul N42.
Î: Sunt calitățile magnetilor standardizate la nivel global?
Există o aliniere internațională largă cu privire la desemnările calității magnetilor cu pământuri rare, dar nu o standardizare completă. Standardul IEC 60404-8-1 și standardele chinezești GB/T pentru NdFeB sunt respectate pe scară largă, dar unii producători folosesc denumiri de calitate care nu se mapează direct. Solicitați întotdeauna curba de demagnetizare completă (curba B-H) de la furnizor pentru aplicații critice de inginerie, mai degrabă decât să vă bazați doar pe numărul de calificare pentru a verifica performanța exactă.
Î: Ce calitate de magnet ar trebui să folosesc pentru o aplicație în aer liber sau marină?
Pentru mediile exterioare sau marine, cele mai bune opțiuni sunt ferita (C5–C8) pentru nevoile de rezistență moderată sau cobaltul de samariu (SmCo26–SmCo30) pentru cerințele de rezistență ridicată. Ambele sunt în mod inerent rezistente la coroziune, fără acoperiri suplimentare. Dacă sunt necesare grade de neodim pentru rezistență, specificați acoperirea epoxidică sau parilen-C, mai degrabă decât placarea standard cu nichel, care se poate delamina în medii cu apă sărată în timp. Inspectați și înlocuiți în mod regulat magneții de neodim în serviciul maritim, ca măsură preventivă.
Î: Pot îmbunătăți calitatea unui magnet pe care îl am deja remagnetizându-l?
Remagnetizarea poate restabili un magnet parțial demagnetizat la specificațiile sale originale de calitate, dar nu poate îmbunătăți un magnet dincolo de plafonul inerent BHmax al materialului său. Gradul magnetic este determinat de compoziția aliajului și de microstructura stabilite în timpul producției - nu de puterea câmpului de magnetizare aplicat. Pentru a obține o calitate superioară, trebuie să înlocuiți magnetul cu unul realizat dintr-un material de calitate superioară.
Î: Cum afectează calitățile magnetului prețurile?
În cadrul familiei de neodim, fiecare grad în sus (de exemplu, N35 → N42 → N48 → N52) adaugă de obicei 5-15% la prețul pe unitate pentru aceeași geometrie. Sufixele de temperatură adaugă costuri suplimentare: un N42UH poate costa cu 25-40% mai mult decât un N42 standard de dimensiuni identice. Calitățile de cobalt de samarium sunt cu 3–5 ori mai scumpe decât clasele de neodim echivalente în greutate, în primul rând din cauza costului cobaltului și a procesului de sinterizare mai complex.
Concluzie: Potrivirea gradului de magnet potrivit nevoilor tale
Înțelegerea calităților magnetilor nu este doar un exercițiu tehnic - este baza unui design fiabil, sigur și rentabil în orice aplicație care depinde de magneții permanenți.
Elementul cheie: nici unul singur grad de magnet este universal superior. Neodimul N52 furnizează energie magnetică brută de neegalat, dar eșuează peste 80°C și se corodează rapid fără protecție. SmCo30 supraviețuiește în medii de 350°C cu o coercibilitate extraordinară, dar costă de cinci ori mai mult. Alnico 5 excelează în stabilitatea la temperaturi ridicate, cu proprietăți tonale unice pentru aplicații audio, dar se demagnetizează cu ușurință în câmpuri opuse. Ferita C8 este alegerea economică, rezistentă la intemperii pentru aplicații de volum mare, cu rezistență moderată.
Când selectați un grad, începeți întotdeauna cu mediul de operare - temperatură, expunere chimică și intensitatea câmpului opus - înainte de a optimiza forța magnetică. Un magnet clasificat corect funcționează fiabil timp de zeci de ani; unul subspecificat poate eșua în săptămâni. Consultați curba completă de demagnetizare B-H pentru orice grad de magnet utilizat în inginerie critică și verificați întotdeauna gradul cu date de testare certificate de la furnizorul dvs., în loc să vă bazați doar pe specificațiile nominale.
EN
